A vezetnék nélküli fülhallgatók egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a piacból, ezt felismerték a nagy gyártók is. Az Apple sikerein felbuzdulva megjelentek a kínai gyártók is a saját portékáikkal, és bizton állíthatjuk, hogy jobbnál jobb termékekkel rukkoltak elő. A mai cikkünkben bemutatjuk nektek az öt legjobbat.
Xiaomi Mi AirDots Pro
A Xiaomi Mi AirDots megjelenése indította be a piac pörgését, ez volt az első olyan fülhallgató, amely megfizethető áron kínált egészen jó minőséget. Azonban ez a szint sokaknak kevés volt, ezért rukkolt elő a Xiaomi a Pro változattal. Ez az eszköz minőségre nagyon közel áll az Apple AirPods-hoz, azonban harmadáron kínálják.
A GVAdotsPro kuponkóddal 24.000 Ft-ért vásárolható meg, ebben benne van az EU Priority Line is, amivel jó esély van az áfamentes szállításra. Külön nem fogom részletezni a többi fülhallgatónál, de mindnek így fogom megadni az árát.
Az szinte biztos, hogy tízórás üzemidő hozható vele. Csak a töltőkapszulán keresztül táplálhatjuk, ez egyáltalán nem negatívum, sőt. Szerencsére Type-C csatlakozót kapott a tok, úgyhogy ha mostanság vásárolt telefont használtok, akkor a kábelek különbözősége sem fog gondot jelenteni. Fontos újítás, hogy AAC-képes az AirDots Pro, és természetesen iOS-es eszközökkel is kompatibilis.
A fülhallgatók oldalanként 5,8 grammosak, és megfelelnek az IPX4 szabvány követelményeinek, szóval baromi könnyűek és csepergő esőben is lehet velük futni, a beépített mikrofon miatt akár melózhatsz is közben. Én erre a modellre tenném le a voksomat, bár a Honor megoldását is nézzétek meg, az is nagyon ütős lett, ha pedig a hangminőség a fő szempont, akkor az Edifier a helyes út.
Sabbat E12
A Sabbat E12 egyel alacsonyabb árkategóriában indul a csatába, de egyedi megjelenésével és a jó minőségű driverével szintén az élbolyba tartozik. A képeken látszik, hogy ez egy viszonylag nagyméretű fülhallgató, azonban a hangminőségnek ára van, nem véletlen, hogy a JMLab Grande Utopia több mint két méter magas és 200 kg. Kicsit erős párhuzamot vonni a két eszköz között, de a nagyméretű membrán a kategóriájában kiemelkedő.
A bölcső segítségével 3-4 alkalommal fel lehet tölteni, az üzemidő pedig 4-5 óra körül lesz egyetlen töltéssel, bár ez a hangerő függvényében változhat. A hangminőség tekintetében a technológiából fakadó hátrányokon felül nem kell több kompromisszumot kötnünk. A gyártó szerint hozza a Sennheiser IE 80 S szintjét, ami egy impulzív adat. A GVSE12YRC kuponkóddal 15.000 Ft-ba kerül.
Lenovo Air
Örömmel jelenthetem be, hogy a közkedvelt Lenovo Air éppen nálam van, és oltári pozitív az első benyomásom róla. Azt tudni kell, hogy ez egy filléres termék a kategóriájában, a Lenovo név pedig elég jó garancia. Pici, a formája miatt kompakt és marha jól néz ki az egész, süt róla a minőség.
Én vezetéshez mindig Bluetooth-os verziót használok, zenét hallgatni pedig vezetékes fülhallgatóval szoktam, de tök feleslegesnek találom a két eszközt, ráadásul a madzag állandóan össze vissza áll, súlyos másodpercekbe kerül, hogy csatlakoztatni tudjam a telefonomhoz. Az autóban pedig állandóan probléma, hogy lemerül a headsetem, ugyanis annak nincs ilyen frankó tokja, ami akkor is tölti, ha én éppen az igazak álmát alszom az ágyamban, tehát végre nem a szivargyújtó mondja meg, hogy ki a főnök.
Ráadásként, a mai Type-C-vel felszerelt mobilokhoz is inkább ez a kialakítás a nyerő, navigálni és zenét hallgatni maximum addig tudok, míg van nafta az akkumulátorban. Üzemidőben elég jó, 2-3 órán keresztül működik a benne lévő 55 mAh-s teleppel, de a kapszulával ezt 10 órára bővíthetjük.
A Lenovo Air másik nagy előnye az ár, hiszen az öt legjobb füles közül őt tudjátok a legolcsóbban megvásárolni. A HULairRYC kuponkóddal 11.700 Ft-ba kerül, az itthoni árából két darabot is bezsebelhettek a Gearvitán.
Honor FlyPods Youth
Végre a Honor is előrukkolt a saját megoldásával AirPods témakörben, aminek személy szerint nagyon örülök, mert elképesztően erős termékeket szoktak letenni az asztalra. Találtam is egy orosz videót, amiben bemutatják, érdemes megnézni, mert impresszív a minősége.
Megtalálhatjátok Huawei AM-H1C néven, így ki is dobja a kereső, hogy itthon 26.000 Ft-ért lehet hozzájutni, ami egyáltalán nem magas ár, azonban a Gearvita ennél olcsóbban adja. A GVHHTWS kuponkóddal mindössze 17.500 Ft-ba kerül, szerintem ez egy megfontolandó ajánlat, mert tutira megér ennyit.
A füles akkumulátora 2-3 órát bír, a töltőkapszulával pedig 12 óra a teljes üzemidő, amivel kiemelkedik a mezőnyből. A legnagyobb ütőkártya szerintem a dizájn, ami magasan veri a hasonló termékeket, ez persze az én szubjektív, kissé ízlésficamos véleményem.
A kétmikrofonos, zajszűrős technológia miatt valószínűleg telefonálni is ideális választás, úgyhogy ugrojatok rá gyorsan, tuti nem bánjátok meg.
Edifier TWS3
Az Edifier TWS3 azért került be a válogatásunkba, mert ők a kínai Sennheiser, eddig minden termékükkel meg voltunk elégedve. Jelen válogatásunk legdrágább terméke, de a jó hangminőséget nem adják ingyen. Kuponkódot most nem kaptunk hozzá, de EU Priority Line szállítással együtt is bőven 30.000 Ft alatt marad az ára, ha egészen pontos akarok lenni, akkor 28.000 Ft-ot fognak levonni a számládról.
Diszkrét megjelenésű, ugyanis nem lóg ki annyira, mint mondjuk a Honor, de szintén szépre sikerült termék. Az Edifier TWS3 másik előnye, hogy négyféle színvariánsban elérhető, tehát mindenki kedvére válogathat.
Az üzemidő 12 óra, ezzel előkelő helyre kerül, az IPX4 tanúsítvány miatt pedig úgy látom ez egy jó választás, ha futásról beszélünk. Ez volt tehát a mi válogatásunk, szerintünk ez most az öt legjobb választás, ha AirPods kihívóról beszélünk.