A Z69 Pro TV box 2 GB RAM-mal és Amlogic S905W processzorral jó választásnak tűnik, hisz minden fontosabb formátumot ismer és kezel. A három darab USB bemenet nem szab szűk határokat, az optikai hangkimenet pedig már csak hab a tortán, mert így kompatibilissé válik a régebbi házimozi-rendszerekkel is. 9.500 Ft-os árával szimpatikus versenyzője a piacnak, a 7.1-es Android rendszer pedig jó ideig támogatott lesz.
A Z69 Pro TV box kicsomagolása
A Z69 Pro nem a csomagolásával fog megnyerni minket, ez nyilvánvaló ennyi pénzért, ellenben biztonságban megérkezett hozzánk, tehát a funkcióját megfelelően látta el. Az egyszínű kartonon sok információt nem találni, pusztán a 4K UHD szitázás alatt láthatjuk, hogy mivel is van dolgunk. Valószínűleg az értékesítő cégnél került rá raktározási célok miatt egy matrica, erről kiderül még számunkra, hogy 2 GB RAM lakozik belül, valamint EU csatlakozóval került forgalomba.
Kellő mennyiségű kiegészítőt kapunk a Z69 Pro-hoz, egyedül az UTP kábelt hiányoltam, mivel szerencsére került RJ45 aljzat is az alaplapra. A fényes fekete burkolat felső részén arany színnel szitázott felirat olvasható, így biztosan nem felejtjük el az ismeretlen gyártó nevét. Bal oldalon helyezhetjük be a micro SD kártyát, ugyan hivatalos forrást nem találtam, de 64 GB-nál nagyobb kártyával nem érdemes próbálkozni.
Az ellenkező szélen 3 db USB aljzattal kalkulálhatunk, ezért én kötöttem is rá egeret és billentyűzetet, de kapunk egy nagyon jól használható távirányítót is, ami 2 db AAA elemmel működik, és nem foglal el egyetlen helyet sem. Ezen kívül EU csatlakozós tápegység és egy HDMI kábel is a csomag részét képzi. A Z69 Pro könnyű, 120 grammos tömegével akár egy TV hátuljára is fel tudjuk rakni mindenféle csavarozás nélkül, egyszerű kétoldalas ragasztóval.
Hátulra tudjuk bedugni az UTP, HDMI és az SPDIF kábeleinket, illetve a tápegység csatlakozója is elfért itt, az analóg kimenettel együtt. Nem tapasztaltam melegedést, de alul gazdagon találunk szellőzőket és négy darab gumilábat. Érdemes azért rögzíteni valamilyen formában, mert a vaskosabb kábelek könnyedén el fogják mozdítani. Jópofa dolog a mini kijelző, amin láthatjuk az időt, és itt néhány visszajelző piktogram is helyet kapott, mint például a kábeles hálózat visszajelzője.
A Z69 Pro TV box tesztje
A Z69 Pro jól bevált SoC-t használ, ez nem más, mint az Amlogic S905W, ezt párosították 2 GB RAM-mal és 16 GB belső tárhellyel. HDMI 2.0 szabványt ismeri, ez jó hír, bár én még nem léptem a fejlődés mezejére, ezért 720p-s TV-vel és projektorral, valamint 1080p-s plazmával próbáltam ki az okosítót. Nem jelentett problémát a különböző megjelenítők használata, nem találkoztam sötét képernyővel és vakon kapcsolgatással. A táp csatlakoztatása és a táviránytón benyomott bekapcsoló gomb kombinációjával pillanatok alatt életre kelt.
A kezdőképernyő logikus, jól működik távirányítóval, egérrel és billentyűzettel is, valamint tetszett, hogy a főbb infók azonnal szem előtt vannak. Google fiókomba történt bejelentkezés után már használatba is vettem a Play Store-t, mert nincs előre telepítve a Kodi lejátszó. Örültem neki, hogy viszonylag friss, 7.1-es Android került a gépre, így biztosan jó ideig élvezhetjük az applikációk támogatását.
A 100-as LAN szűk keresztmetszet lesz, ha BD Remux anyagokat szeretnénk nézni, nálam akadtak, de erre találták ki ezt a sok USB aljzatot. Hálózaton keresztül 1080p-s, alacsonyabb bitrátás anyagokat viszont minden hiba nélkül játszott le a kütyü, tehát sorozatokat, vagy enyhén tömörített filmeket bátran nézhetünk ilyen módon. A NAS-om sem egy erőgép, viszont jó párost alkottak, könnyedén párosítottam őket és innentől minden anyagom elérhetővé vált Kodi-n keresztül. Az SPDIF, azaz optikai hangkimenet segítségével pedig a régi házimozi processzoromon keresztül DD/DTS hangsávokat is meg tudtam szólaltatni.
Az ilyen olcsó eszközök hiányossága szokott lenni, hogy borzasztó lassúak és megőszül az ember, mire betölt egy Youtube videó, de ez a Z69 Pro esetében nincs így. Billentyűzet és egér segítségével gyorsan szörfözhetünk az előre telepített applikációban, így néztem például a saját videóinkat is. Ha átjönnek a barátok, akkor nem kell elővenni a drága laptopot, csak egy filléres billentyűzet megy a közösbe és mindenki keresheti magának a kedvenc zenéit.
A másik kardinális kérdés a böngésző, de azt kell mondanom, hogy ezzel sincs probléma, pörgős a rendszer. A WiFi 802.11 b/g/n szabványokat ismer, de én a kábeles használatot preferálom minden esetben, legalábbis ha fontos a stabilitás. Netezni, Youtube-ozni persze elég lesz a vezeték nélküli megoldás is. Esetleg akinek van ingerenciája, az használhatja az analóg kimenetet is, ami 480, vagy 576i-re képes, és ha minden igaz, akkor képes egyszerre működni a digitális és AV kimenet is.
Összegzés
A Z69 Pro véleményem szerint remek ár-érték arányú eszköz lett, amihez egy nagyon jól használható távirányítót mellékelt a gyártó és nagy piros pont is jár azért, hogy nem kell a három USB aljzatból kilőni egyet kapásból, ha használni szeretnénk. A szolid kijelző óraként is remekül funkcionál, mivel könnyen olvasható. A 2 GB RAM jó párosítás volt az Amlogic processzor mellé, ezért nagyon sokoldalú eszközhöz juthatunk 9.500 Ft-ért cserébe, mely kapott optikai hangkimenetet is. Szép gesztus volt gondolni a régi motorosokra, ezzel az Android-os kütyüvel analóg bemenetet keresztül is okosíthatjuk az öreg készülékünket. Ha esetleg dupla ennyi pénzt szánunk rá, akkor ajánlom az Alfawise H96 Pro-t, melyről itt olvashatjátok a tesztünket.