Nem is olyan régen mutattuk be a Cube i9 táblagépet, ami nagyon meggyőző masinának bizonyult, nem hiába nevezte mrgergoke a csúcsok csúcsának. Most a család másik tagjáról, az i7 Stylus-ról lesz szó, ami hasonlóan jónak tűnik.
Az i9-hez hasonlóan fém házzal rendelkezik, ami fiatalos, kékes árnyalatú színezést kapott. Csak a kamera fekete műanyag kerete töri meg a fém uralmát, erre a dizájn mellett azért is szükség van, hogy a WiFi és Bluetooth vétel megfelelő erősségű legyen. Oldalt OTG képes micro USB 3.0, micro HDMI, micro SD foglalat, 3,5 mm-es jack és egy töltőcsatlakozó található.
A megfelelő képminőségről a Full HD felbontású, 10,6 colos IPS kijelző gondoskodik, így szép színekre és tűéles képre számíthatunk. Hardveresen is odateszi magát: az energiatakarékos, 14 nm-en készült Intel Core m-5Y10c processzor 1 GHz-es alap órajelével (amit 2,2 GHz-ig felküldhet a rendszer) remek alapot ad a Windows 10 alá. A grafikus számításokat a 850 MHz-re skálázott HD Graphics 5300 végzi, OpenCL 2.0 és DirectX 11 támogatással. Ha jól megnézzük a chipsetet, arra jutunk, hogy már-már közelíti a notebookokban használt darabok teljesítményét, miközben csupán 4,5 W-ot eszik, így aktív hűtés nélkül is remek teljesítményre számíthatunk. A processzort 4 GB DDR3 RAM és egy 64 GB-os SSD meghajtó támogatja, amitől igazán pörgős lesz a rendszer.
A belső tárhely micro SD kártyával akár további 128 GB-tal bővíthető. Kapunk gravitációs szenzort is, így az erre támaszkodó alkalmazások is használhatóak. A külvilággal való kapcsolatot a gép oldalán lévő csatlakozókon kívül a b/g/n-es WiFi és a 4.0-s Bluetooth biztosítja, így könnyen kapcsolhatunk az eszközhöz perifériákat vezeték nélkül is.
Kapunk kamerákat is, elöl 2, hátul 5 MP-es szenzorral. A minőségük valószínűleg inkább a webkamera szintet üti meg, fotózni nem nagyon szokás tablettel. De az i7-nek nem is ez a fő célja, inkább egy notebookot kiváltó teljesítményt és szolgáltatásokat ad a kezünkbe.
Jelenleg ugyan nem kapható hozzá gyári dokkoló a GearBest-en, de egy univerzális Bluetooth-os billentyűzetes tokkal ki lehet váltani.
A speciális digitizeres kijelzőnek hála kompatibilis a Wacom stylusokkal is, ami 1024 különböző erősségű nyomást képes érzékelni, így precíz kézi bevitelt tesz lehetővé, és remek extra funkciókat kínál (például nyomás erősségétől függő vonalvastagság stb.). Ugyanilyen technológia található egyébként a Surface 3-ban és a Samsung Note 4-ben is. Ez már egy tényleg jól használható megoldásnak tűnik, nem úgy, mint az i9 passzív tolla esetében.
Az átlagon felüli hangminőséget a sztereó, zárt kamrás hangkeltők biztosítják, amik a leírás szerint még térhatású hangot is létre tudnak hozni, bár ezt azért fenntartásokkal kezelném. Akksiból egy 4500 mAh-s darab került bele, ami a leírás szerint 5 órányi filmnézést garantál.
A teljes értékű, magyarul is tudó Windows 10-nek és az erős hardvernek hála az asztali gépeken is megszokott programokkal dolgozhatunk, nem kell alternatívákat keresni. Az i9 esetén kialakult jó használati tapasztalat valószínűleg igaz az i7-re is, ugyanis a két processzor teljesítménye közel azonos, így ugyanolyan pörgős rendszerre és nagy számítási kapacitásra számíthatunk.
A legjobb pedig, hogy kapható EU raktárból, így nem kell áfát és vámot fizetnünk, ráadásul sokkal hamarabb ide is ér a futárszolgálatoknak köszönhetően, elkerüljük a posta túlhajszoltságából adódó esetleges késéseket és bonyodalmakat. Jelenlegi akciós ára 90.770 Ft, ami még mindig nem kevés egy táblagépért (bár már olcsóbb, mint az i9), de ő nem is egy klasszikus értelemben vett tablet. Teljesítménye bőven túlmutat a szokásos Atomos hardverekkel való Windows 10 próbálkozásokon, simán kivált egy alsó kategóriás laptopot, ráadásul sokkal könnyebb hordozni, és hosszabb az üzemideje, így mindenképpen megfontolandó ajánlat.
Stylusból kapható nyomásérzékeny (Wacom) és nem nyomásérzékeny változat is, de mindkettőt Kínából kell rendelnünk. Áruk hasonló, az egyszerűbb variáns 4900 Ft-ba kerül, a nyomásérzékeny változatért 6300 Ft-ot kérnek. Az 1400 forintos felár már nem sok az extra funkciókért, ezért szerintem jobban megéri a Wacom változat, ha már ennyi pénzt kiadunk egy stylusért. De nem muszáj a gyári megoldást választani, bármelyik, piacon lévő Wacom tollal működni fog.