A kínaiak a játékos hardverek terén is keményen képviseltetik magukat, és a karácsony közeledtével valószínűleg egyre többekben lángol fel a játékszenvedély, ezért szeretnélek titeket közelebbről megismertetni két kifejezetten játékra tervezett vezetékes optikai egérrel.
Combaterwing CW10
Az első versenyző egy egyszerűbb darab, de ez csak funcióit tekintve értendő, minőségben nagyon ott van, és már 4200 forintért hozzájuthatunk.
Mezei, natúr kartondobozban érkezett, rajta a márkajelzés, néhány specifikációs adat és ábra. Nem vitték túlzásba a csomagolást, egy műanyag zacskóban van maga az egér, alatta többnyelvű használati utasítás. Nincs ezzel baj, ha szűkös a gyártási keret, inkább magára a termékre költsék a nagy részét.
Az egérke masszív, kellemes fogású. Megfelelően nagy a mérete és a tömege is jó, úgyhogy van benne anyag, nem az üres műanyagház kategória. Az összeszerelési minőség jó, nem mozog semmi, stabil a konstrukció, a gombok sem lötyögnek, nyomáspontjuk merev és stabil, mégis könnyen járnak és nem ragadnak le. Szóval elég gyorsan és kényelmesen lehet vele kattintgatni, az MMO-sok legnagyobb örömére. A görgő könnyen jár, de nem csúszik meg, az egész egér könnyen csúszik az asztalon.
Kialakításából adódóan csak jobbkezes használathoz megfelelő, cserébe viszont nagyon ergonomikus a használata. Fényes és matt műanyag elemekből építkezik, a hüvelykujj számára bőrre emlékeztető borítás készült, ami tapintásra és kinézetre is megtévesztően hasonló a valódi bőrhöz. Az USB kábel 190 centis, és található rajta egy tépőzáras kötöző, hogy a fölösleges kábelrész se lengedezzen mindenfelé (vagy utazáskor könnyen szállíthassuk), a csatlakozó aranyozott, és tartozik hozzá egy porvédő kupak is. Driverre semmi szükség, csak bedugjuk, és azonnal működik.
Összesen 7 gombot találunk rajta, ebből 3 hagyományos (bal, jobb és görgő), kettő a felbontás beállítására használható, kettőt pedig arra használunk a játékokban, amire szeretnénk. Normál munkakörnyezetben ezek az előre és vissza gombok funkcióját helyettesítik.
Jó gamer egérhez méltóan kapott LED világítást is, ami hatféle színben képes működni (piros, zöld, kék, lila, sárga és cián). Nem folyamatosan világít, hanem ún. lélegző effektet használ, azaz ciklikusan erősödik, majd halványodik a fénye, ki viszont nem kapcsolható. A szín pedig a használt felbontás értékétől függően változik, így egy idő után kapásból tudni fogjuk, milyen beállításon vagyunk éppen.
Hatféle felbontás értékből választhatunk, így egy kézmozdulattal a legkisebb elmozdulásokat, de akár képernyőnyi rángatásokat is megvalósíthatunk. Számszerűen ez 500, 1000, 1500, 2000, 3500 és 4800 DPI értéket jelent. A leírás szerint 150 cm/s sebességű és akár 30 G gyorsulású mozgást is képes lekövetni. A vezérlő chipről kiemelik, hogy nem ám a földön kallódó cuccok közül kapták fel és építették be, hanem egy komoly darabról van szó (konkrétan AVAGO 3050 kódnév alatt fut), a gombok 20 millió nyomásra lettek tervezve, szóval hosszútávú megbízhatóságra számíthatunk.
Összességében egy tényleg komolyan összerakott, minőségi egérről van szó, ami nem tartalmaz a szükségesnél több funkciót, de amit tud, azt jól csinálja, és mindezt nagyon jó áron kínálja.
Luom G7
A második darab a komolyabb kategóriában indul, ennek ellenére csak egy ezressel drágább, 5200 forintért vesztegetik.
A csomagolás ezúttal is egyszerű, a kartondobozban egy műanyag védőcsomagolás alatt ül az egér, találunk még egy kínai nyelvű papírkát és néhány felragasztható csúszásgátlót.
Az anyaghasználat is komolyabb, a váz aluminiumból van, amin mindenféle bevágások és kitüremkedések vannak, mintha valami tank oldalából vágták volna ki, nagyon jól néz ki, felette egy kékes színű, fényáteresztő műanyag elem található, a felső borítás pedig matt, textúrázott műanyagból készült. Az egész dizájn kicsit ipari, katonai jellegű, éles élekkel és itt-ott elhelyezett bevágásokkal, jól beleillik a képbe a katona bácsit mintázó textúra is. De mindez egészséges határok között, szerencsére nem követték el azt a hibát, hogy a kinézet a kényelem rovására menjen. Kicsit szélesebb ugyan a Combaterwing-nél, de az ergonomikus kialakításnak hála kényelmes a használata hosszú távon is.
Elég komoly tömege van, ez és a hideg fém érintése abszolút prémium hatást kelt. Az összeszerelés jó, minden a helyén van, a gombok közül az oldalsók szerintem azért kicsit lötyögősebbek a kelleténél, de a nyomáspontjuk nekik is rendben van. Kifejezetten jó nyomkodni a gombokat, konkrétan lehet érezni, mikor vagyunk az érzékelés határán, könnyen járnak, nem ragadnak, lenyomáskor az út sem túl nagy, de azért biztosan érezhető, hogy benyomódtak. A görgőről is csupa jót mondhatok, könnyen jár, nem csúszik meg, nem akad meg. Az alsó tappancsok remekül végzik a támasztást, könnyen mozog az asztal felületén is.
A kialakítása nem annyira kötött, bal kézzel is használható, viszont ekkor nem érjük el a makró gombok nagy részét. A 190 cm-es USB kábel árnyékolt, harisnyázott, szintén van rajta tépőzáras kötöző, a csatlakozó aranyozott és porvédő kupakot is kapunk. Egyszóval mindent, ami manapság egy felső kategóriás egértől elvárható.
Gombokból immár nyolc darab van, melyek közül igazából mindegyik szabadon programozható, erre mindjárt részletesebben is kitérünk. Az elmaradhatatlan LED világítás szintén "lélegzik", mégpedig hétféle színben.
Az egérbe rezgőmotort is építettek, ez a tulajdonsága kiemeli még a felső kategóriában is, nem sok társában találunk ilyesmit. A bal egérgomb(ok) lenyomására egy elég konkrét rezzenéssel válaszol, ez a lövöldözős játékok esetében például nagyon király érzés, olyan, mintha tényleg a fegyver remegne a kezünk alatt. Ez az érzés egyébként a fém váz és széles kialakítás miatt is erősödik. Tényleg komoly erő lakozik a motorban, még az asztalt is megremegteti, szerencsére, ha szeretnénk, lejjebb vehetjük az erősségét, vagy akár ki is kapcsolhatjuk.
Sokáig tanakodtam, vajon miért írják róla, hogy makrózható, ha nincs hozzá szoftver. Az az igazság, hogy van, csak nem nagyon rakták bele a dobozba, de szerencsére a neten minden fellelhető. Ha nem akartok kutakodni, a cikk alján találtok egy linket, ahonnan letölthető az egész pakk, a "Luom Device" mappában lévő "G7-Gaming_mouse_v1.00" tömörített állományban találjátok meg a szükséges szoftvert.
A képre kattintva galéria nyílik.
Ha feltelepítettük, szabad a pálya a részletes testreszabás előtt. Vannak előre beállított gombkiosztások, de akár minden gombra megadhatjuk magunk is, hogy mit várunk tőle, van lehetőség bőven. Készíthetünk makrókat is, amikben késleltetést is használhatunk, megadhatjuk az ismétlési ciklusszámot, de akár végtelen ismétlésre is befogható. A felbontás, az érzékenység és a mintavételezési sebesség is megadható, ahogy a görgő és a kurzor sebessége is. Továbbá a vizuális ingereket is ízlésünk szerint alakíthatjuk, a LED akár ki is kapcsolható, megadható a maximális fényesség, az elhalványulás sebessége, a szín (piros, sárga, zöld, cián, kék, lila, fehér, változó), és a rezgőmotor erőssége is szabályozható, vagy akár ki is kapcsolható (ami munka közben például előnyös). Az egyetlen dolog, amit kicsit hiányolok, hogy ki lehessen kapcsolni az elhalványulós effektet, és állandó fényerőn működtetni a LED-et. Erre sajnos nincs lehetőség.
Tartalmaz beépített memóriát, ahol tárolja a beállításokat és a makrókat, így másik gépbe dugva is a megszokott módon használhatjuk tovább, a felbontás számszerűen 800, 1200, 1600, 2400 vagy 3200 DPI lehet, a mintavételezési sebesség eléri az 1000 Hz-et is, azaz minden ezredmásodpercben közli a géppel az aktuális helyzetet, így tuti nem az egér lesz a hibás, ha lelőnek CoD-ban, mert lassú voltál. A vezérlőre ők is büszkék, egy AVAGO A5050 chip intézi a piszkos munkát.
Ez az egér már tényleg a top kategória, ha rászánjuk az időt, tökéletesen testre szabható, így biztosan nem rajta fog múlni a sikerünk. A remek anyaghasználat és minőség mellett egy rakás fícsörrel és a tudásához képest hihetetlenül jó árcédulával rendelkezik, itthon ennyiért még középkategóriás egeret sem nagyon kapunk. Ezek fényében igen megnyerő ajánlat, tapasztalataim alapján bátran ajánlom megvételre.